Marka 66°30

Męska pielęgnacja pod innym kątem

66°30 to kąt nachylenia osi Ziemi w przestrzeni kosmicznej w orbicie wokół Słońca oraz źródło i przyczyna istnienia pór roku. 
 
To symboliczny kontrast pomiędzy siłą i stablinością Wszechświata i jednocześnie kruchością jego równowagi. 
 
Kontrast ten odzwierciedla życie współczesnego zurbanizowanego mężczyzny. Mężczyzna ten jest poddawany i kierowany podobnymi siłami i słabościami, pownością jutra i świadomością kruchości równowagi swojego otoczenia. To ten mężczyzna jest adresatem ekskluzywnej marki organicznych kosmetyków pielęgnacyjnych 66°30. Marki, która respektuje męską siłę i naturę... 

Nasze wartości

Marka zaangażowana i obecna globalnie

Tak jak od mężczyzny oczekuje się wsparcia, podobnie marka 66°30 - żyje w zgodzie i angażuje się we wspieranie najważniejszych dla nas wszystkich wartości i obszarów życia:

 • Ekologii (certyfikat Cosmébio® Ecocert), wspierając i wykorzystując najnowsze osiągnięcia z zakresu "zielonych technologii" i "zielonej chemii", promując i wspierając rolnictwo ekologiczne, lokalną produkcję i bioróżnorodność ekosystemów
 • Ekonomii, praktykując zasady fair trade i pozyskując lokalnie surowce do produkcji, gdzie to tylko możliwe, wspierając i kultywując wieloletnią bezpośrednią, partnerską i wieloletną współpracę z niewielkimi niezależnymi firmami i producentami
 • Społecznego zaangażowania, poprzez wsparcie inicjatyw na rzecz wykluczonych i promocję eko-innowacyjnych projektów w miastach (Projekt "Urban Organic Awards")...

Zaangażowanie marki 66°30 przybiera konkretne formy :

 • Opakowania produktów są minimalizowane.
 • Papier stosowany przez firmę pochodzi w 100% z recyklingu i ze zrównoważonych, kontrolowanych wycinek lasów (PEFC).
 • Do druku używa się jedynie tuszy pochodzenia roślinnego.
 • Opakowania są drukowane przez certyfikowaną drukarnię "Imprim'vert"
 • Didier Arthaud

  Didier Arthaud

  Mężczyzna zurbanizowany, zaangażowany, optymista...

Absolwent EM Lyon oraz Pace University w Nowym Jorku, Didier Arthaud pełnił najwyższe funkcje zarówno we francuskich, jak i międzynarodowych korporacjach w obszarach zarządzania sprzedażą i marketingiem.
 
 
Równolegle do tej intensywnej pracy, Didier Arthaud stał na czele wielu walk przeciw wyzwaniom i zagrożeniom, jakie narzuca nam wszystkim nowoczesne społeczeństwo (choroby, złe warunki życia, niepewna praca...), tworząc we wczesnych latach 90-tych organizację, której celem i zadaniem było zapewnianie żywności i podstawowych potrzeb socjalnych naszym najuboższym sąsiadom - ludziom żyjącym w najbliższej okolicy.
 
 
Jako pasjonat ekologii, przekonany o pilnych potrzebach promowania i wprowadzania w życie nowych modeli rozwoju gospodarczego, które będą lepiej traktować zarówno ludzi, jak i całą planetę, Didier Arthoud w 2007 roku postanowił sam wziąć udział w tworzeniu tej nowej jakości w gospodarce i stworzył 66°30 - nową markę wyjątkowych organicznych kosmetyków pielęgnacyjnych dla mężczyzn.
 
 
Zawsze optymista, Didier Arthaudis wierzy, że ludzkie istoty mają w swoich rękach wszystko, co jest potrzebne do budowania i tworzenia lepszego, piękniejszego świata. Więc dlaczego tego nie robić?